Czy wydajność w Twoim magazynie wpływa na potencjalny zysk?

March 10, 2021

Automated Warehouse Efficiency Poland - Bartosz Sobowiec - General Manager of Face Consultants PolandBartosz Sobowiec, General Manager w Face Consultants Poland, wyjaśnia dlaczego regularność powierzchni hali magazynowej ma zasadnicze znaczenie dla optymalizacji wydajności zautomatyzowanych urządzeń.

Utrzymanie optymalnej wydajności pracy jest najważniejszą kwestią dla każdego właściciela magazynu w Polsce, ponieważ jest to jeden z najistotniejszych czynników bezpośrednio wpływających na możliwy zysk.

Nieefektywny proces kompletacji towarów, nieoptymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej czy uszkodzenia magazynowanych produktów, to tylko niektóre z kwestii mogących negatywnie wpływać na wydajność. W większości przypadków, za problemy z jej utrzymaniem odpowiada czynnik ludzki i to na nim powinniśmy się skupić, szukając sposobów pozwalających je rozwiązać.

Choć nie da się go wyeliminować całkowicie, to nowoczesne rozwiązania i osiągnięcia techniki takie jak AMR pozwolą nam go maksymalnie zredukować.

Oto jak:

AMR, Autonomiczne Roboty Mobilne mogą zwiększyć wydajność Twojego magazynu

AMR w zautomatyzowanym magazynie
1. AMR w zautomatyzowanym magazynie

Autonomiczne Roboty Mobilne (AMR) są obecnie wykorzystywane w polskich magazynach częściej niż kiedykolwiek wcześniej. AMR to bezzałogowe, współpracujące między sobą oraz ludźmi mobilne platformy, które sprawdzić się mogą w transportowaniu palet z miejsca na miejsce. Urządzenia te nie wymagają zewnętrznej infrastruktury, aby bezkolizyjnie poruszać się po zadanej trasie – w tym pomaga im szereg czujników, z kamerą 3D na czele, pozwalających na wykrywanie przeszkód i odpowiednie dostosowanie ścieżki.

Te same czujniki pozwolą również urządzeniu zlokalizować specjalny podest (stację zdawczo-odbiorczą), z którego przy pomocy podnośnika zainstalowanego na robocie pobrać mogą paletę z towarem, a następnie przenieść w wybrane miejsce. Roboty wykonują powierzone zadania precyzyjnie, utrzymując stałe tempo pracy, bez wykonywania zbędnych ruchów czy czynności mogących mieć negatywny wpływ na wydajność.

Ale to jeszcze nie koniec całej historii…

Pomiary posadzki dla AMR

Pomiar posadzki dla AMR
2. Pomiar posadzki dla AMR

Autonomiczne Roboty Mobilne mogą zapewnić wzrost wydajności pracy magazynu, ale będą potrzebować do tego odpowiednio przygotowanego środowiska – posadzki spełniającej restrykcyjne wymagania dotyczące regularności powierzchni (płaskość, wypoziomowanie, krzywizna), a także charakterystyki powierzchni (połysk, tarcie, mikroszorstkość oraz odporność na ścieranie). Aby uniknąć problemów z eksploatacją AMR w przyszłości, sprawdzenie, czy nasza posadzka spełnia te wymagania, należy powierzyć specjalistom w tej dziedzinie.

Doświadczenie, które firma Face Consultants uzyskała na przestrzeni lat zarówno w Polsce, jak i na świecie, oraz specjalistyczny, nowoczesny i niezwykle precyzyjny sprzęt jakim dysponujemy pomoże dokładnie określić stan posadzki. W przypadku niespełnienia wymagań norm, możemy doradzić jakie działania naprawcze należy podjąć, aby poprawić jej jakość.

To prowadzi nas do…

Co zrobić, gdy posadzka nie spełnia wymagań regularności powierzchni?

Nasze urządzenia pomiarowe są w stanie dokładnie określić, w którym miejscu jakość posadzki odbiega od normy. Wykresy uzyskane podczas pomiarów w sposób jasny i przejrzysty wskazują niedoskonałości powierzchni. Dzięki temu nasi specjaliści mogą je później łatwo odnaleźć i oznaczyć te miejsca do dalszego procesu naprawczego przez szlifowanie.

Podsumowując, próba wdrożenia Autonomicznych Robotów Mobilnych na posadzce, która nie spełnia odpowiednich wymagań, z pewnością zakończy się niepowodzeniem. Wybór odpowiednich specjalistów, zarówno do pomiarów posadzek przemysłowych, jak i ich szlifowania, pozwoli Twojej firmie wkroczyć w XXI wiek rozwiązań magazynowych.

Skontaktuj się z Face Consultants już dziś, aby stworzyć najlepszą posadzkę dla Twoich urządzeń zautomatyzowanych.

Bartosz Sobowiec - General Manager, Face Consultants Sp. z o.o.

Bartosz Sobowiec

Bartosz Sobowiec, po ukończeniu Politechniki Wrocławskiej i krótkiej wyprawie w świat żywności dołączył do Face Consultants z siedzibą w Wielkiej Brytanii i rozpoczął pracę na stanowisku Surveyor. Gdy pojawiła się możliwość otworzenia biura w Polsce, Bartosz awansował na stanowisko General Manager w Face Consultants Sp. z o. o.

Skontaktuj się z Bartoszem i jego zespołem już dziś.
Bartosz Sobowiec - LinkedIn
Face Consultants - LinkedIn

For Advice

Contact the experts.

Get In Touch Today

Flooring Services for Goods to Person (G2P) Systems

Leading the Way in the Design & Testing of Floors for G2P Automation.

Testing Floors for G2P Automation

Find Out More